Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak wyciszyć auto

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak wyciszyć auto

    Jak temperatura :?:
    Są grzyby :?:

  • #2
    Jak wyciszyć auto

    Zakupiłem OII od kolegi z tego forum.Egzemplarz z grudnia 2007,wygląda jakby wyjechał z salonu i to nie tylko w środku ale również w "bebechach" i pod spodem.Kumpel,który był podziwiać ze mną auto mówił,że w życiu nie widział tak utrzymanego auta.Wszystkie naprawy na oryginalnych częściach,oczywiście faktury do tego.I uwaga-przebieg.Kto nie chce niech nie wierzy:109 tysięcy kilometróLinkłem się więc szczęśliwym posiadaczem.A miałem na uwadze z 2010 roku -160 tysięcy i wyposażony bardzo średnio...Ale do rzeczy.Ponieważ to auto jest na pompowtryskiwaczach to trochę hałasuje,co prawda hałas ustępuje przy pewnej prędkości ale jednak na małych przełożeniach nie jestem przyzwyczajony do takiego hałasu ( do tej pory benzyna albo common rail).
    Jaka jest możliwość wyciszenia,czy można ścianę grodziową czymś doszczelnić i czy to coś da?
    Dzięki

    Komentarz


    • #3
      thales, na tym forum poprostu nie ma ściemy a i ludzie o auta dbają ja mam 2008r a przehulane dopiero 80.tys ;P

      Co do wygłuszenia to tak da się ale żeby wyciszyć odgłosy silnika nalezalo by najlepiej:
      1. Wygłuszyć tzw. ściane grodziową - co jest dosyć skomplikowane
      2. Wymienić silnik na inny

      Tak na poważnie to poszukaj trochę wątków na temat wygłuszania, zwłaszcza w dziale Car Audio a zobaczysz że samo wygłuszenie drzwi czy podlogi czy bagażnika daje wiele a nie jest tak czaso i pracochłonne jak wygłuszenie ściany grodziowej
      Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Kolego jasne że się da np czymś takim jak mata wygłuszająca samoprzylepna dostępna na znanym portalu aukcyjnym , ale czy hałas jest aż tak mocny? szczerze wątpię też miałem kiedyś pompki , a do tego jeśli jest tak jak mówisz to szkoda rozbierać coś co jest spasowane jeszcze w fabryce po prostu wydaje mi się że gra nie warta świeczki jak dla mnie, a jak chcesz więcej info to użyj Szukaj - temat był poruszany

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez thales
          I uwaga-przebieg.Kto nie chce niech nie wierzy:109 tysięcy kilometrów
          jaką drogą wracaliście do Starachowic :shock: bo jeszcze dzisiaj rano miał 101 z ogonem, najważniejsze, że zapomnieliście zabrać kołpaków do zimowych kół, niech się sprawuje nie gorzej niż u mnie
          "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

          Komentarz


          • #6
            Ja przed wczoraj gluszylem bagaznik i nadkola tylne, i tez z checia bym sie dowiedzial jak wygluszyc sciane grodziowa, najlepiej jakis opis jak sie do tego zabrac... bo materialow to jestt az za duzo
            Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

            Komentarz


            • #7
              Wrażenie na "dzień dobry".Wszyscy,którzy mieli szansę kupić to auto (a mieli bo ogłoszenie "wisiało" od 20 sierpnia bodajże ) mają czego żałować.Wracaliśmy: Puławy-Kazanów-Iłża-Starachowice.Ojciec odetchnął z ulgą,że jednak nie uparłem się na Volvo C30 i nie mógł się nacieszyć Octavią.Roberta w drodze tankowałem za 150,mnie ubyło niecałe 4 kreski paliwa. Jutro wizyta w warsztacie,zamówili 3 rodzaje tarcz i 3 rodzaje klocków,wybiorą najlepsze.Zastanawiam się nad uszczelnieniem grodzi ale to takie moje "widzimisię" bo tak naprawdę to jak silnik się rozgrzeje i auto nabierze prędkości >50 to jest cicho.Prowadzi się znakomicie,przełożenia krótkie i płynne.Oczywiście to pierwszy dzień.Ale jestem pewien,że auto jest warte każdej wydanej na niego złotówki.
              Stoi sobie bezpiecznie na parkingu strzeżonym a jutro od rana formalności.
              Dziekuję za tę transakcję i mam nadzieję,że na polskim rynku wtórnym takie zakupy ,jak mój dzisiejszy , staną się normą.

              [ Dodano: Sro 03 Wrz, 14 01:54 ]
              Zamieszczone przez maxpaynemm
              thales, na tym forum poprostu nie ma ściemy a i ludzie o auta dbają ja mam 2008r a przehulane dopiero 80.tys ;P

              Co do wygłuszenia to tak da się ale żeby wyciszyć odgłosy silnika nalezalo by najlepiej:
              1. Wygłuszyć tzw. ściane grodziową - co jest dosyć skomplikowane
              2. Wymienić silnik na inny


              Chyba,że z salonu z 3-letnią gwarancją.1 dzień to może zbyt krótko na taki entuzjazm,może nie jestem mechanikiem od F1 ale ten motor jest naprawdę zadbany.

              A z tym wyciszeniem to jest tak,przynajmniej u mnie.Jeśli kupuję auto to natychmiast staram się ulepszać na siłę coś,co niekoniecznie tego Link jest pewnie i w tym wypadku.

              Radekgw ale Ty masz 8 garów to powinno być słychać ! Im głośniej tym lepiej :szeroki_usmiech

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez radekgw
                z checia bym sie dowiedzial jak wygluszyc sciane grodziowa
                zdejmujesz deskę i oklejasz
                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Nexus6
                  Zamieszczone przez radekgw
                  z checia bym sie dowiedzial jak wygluszyc sciane grodziowa
                  zdejmujesz deskę i oklejasz
                  no wlasnie chodzi o to, jak ja zdjac
                  Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                  Komentarz


                  • #10
                    Jesli chcesz tanio i bez powanych ingerencji poprawic wyciszenie silnika, kup mase bitumiczna na pedzel, zdejmij przednie nadkola plastikowe i dobrze pokryj masa cale nadkole, a szczegolnie czesc przylegajaca do kabiny. Ja tak robilem 4 nadkola w mojej tsi, bo silnik cichutki, ale za to bardziej slychac szum od opon. Moje zdziwienie bylo spore, bo szumy od opon zostaly prawie takie same, ale przy nalozenu masy na przednie nadkola, silnik wyciszyl sie zauwazalnie :shock:

                    Komentarz


                    • #11
                      Kolego tak żeby doprecyzować , nakładałeś masę bitumiczną na karoserię , czy na nadkole z tworzywa?

                      Komentarz


                      • #12
                        Kolego tak żeby doprecyzować , nakładałeś masę bitumiczną na karoserię , czy na nadkole z tworzywa?
                        Na karoserie, po zdjeciu nadkola z tworzywa, na blotnik od spodu i czesc sciany grodziowej ktora sie tam znajduje.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X